logo
+90 212 241 44 44

Kol ve Uyluk Germe

Kol ve Uyluk Germe

Kol veya uyluk germe ameliyatı, özellikle hızlı kilo vermeler sonrasında derideki sarkma problemlerini ortadan kaldırmak için yaptığımız bir ameliyattır.

Bu ameliyatı talep eden hastalarımızın kilo verme süreçlerinin sona ermesiyle ve oldukça bilinçli bir şekilde bize başvurduklarını söyleyebilirim.

Kol ve Uyluk Germe Ameliyatı

Bu ameliyat için konuşulması gereken en önemli konu ameliyat izleri olmalıdır. Neticede fazla olan bir deri parçasını yok etmenin yolu bir kesi yaparak onu vücuttan uzaklaştırmaktır.

Her ne kadar estetik dikiş yöntemlerini de kullansak genellikle bu ameliyatı kol ve uyluk gibi vücudun hareketli bölgelerinde yaptığımzı için dikkat edilmediği taktirde belirgin izler kalabiliyor.

Arm Leg Lift Surgery Dr. Kul

Daha fazla bilgi almak isterseniz bize e-mail, telefon veya whatsapp ile ulaşabilirsiniz.

  Anestezi Şekli

  Sterilizasyon kurallarının en üst seviyede uygulandığı bir hastane ameliyathanesinde, genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır.

  Modern ve yeni anestezi uygulamalarında; kısa etkili, yan etki oranları düşük anestezi ilaçlarının kullanılıyor olması genel anestezi ile ilgili yersiz korkuları ortadan kaldırıyor. Ayrıca yeni jenerasyon ilaçlar sayesinde hemen ameliyat sonrasını dahi oldukça konforlu geçirebiliyorsunuz.

  Ameliyat Süresi

  Ameliyat süresi 2-2,5 saat arasında değişiyor.

  Hastanede Yatış Süresi

  Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra 1 gece mutlaka hastanede kalınması gerekiyor. Genllikle ertesi gün yapacağımız kontroller sonrası taburcu olabiliyorsunuz.

  Ameliyat Sonrası Ağrı

  Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi içinde hissedeceğiniz ağrı, kullandığımız güçlü ağrı kesiciler ile ortadan kalkabiliyor. Ameliyatın ertesi günü çok rahatsızlık verici bir ağrı duyulmamakla beraber gerek duyulduğunda ağızdan alınacak basit ağrı kesici tabletler yeterli geliyor.

  Daha fazla bilgi almak isterseniz bize e-mail, telefon veya whatsapp ile ulaşabilirsiniz.

   Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

   Her ameliyat sonrasında olduğu gibi, kanama ve enfeksiyon olası komplikasyonlar arasında sayılsa da, günümüz teknolojisi ve cerrahi yaklaşımı ile yapılan ameliyatlarda bu komplikasyonlara neredeyse artık rastlanmıyor.

   Kanama olduğu zaman bazen kendiliğinden vücut tarafından ortadan kaldırılabiliyorken bazen de ameliyathanede bu kanı boşaltmak gerekiyor. Eğer ameliyat sahasında kan birikimini engellemek için dren kullandıysak sıklıkla 24 saat sonra bu dreni alıyoruz. Sigara içen, hipertansiyonu veya şeker hastalığı olanlarda kol veya uyluk germe ameliyatı yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor. Aksi taktirde dikişlerde kaynamama veya nekroz adını verdiğimiz doku ölümü görülebilir. Bazı hastalarda iz neredeyse kaybolur hale gelirken bazı hastalarda dah abelirgin iz kalıyor. Bu noktada ameliyat sonrası uyarılara riayet etmek ve ilk 2 ay iz giderici krem kullanmak gerekir.

   Şişme, Morarma

   Aslında geçmiş yıllara göre şişlik ve morluk çok fazla olmuyor. Korse altına kullandığımız silikon bazlı süngerler hem şişliğin fazla oluşmasını engelliyor hem de baskıdan dolayı bu bölgede kan birikimini ve morluk oluşumunu engelliyor. Kol ya da uyluk germe ameliyatında arzu edilen sonucu 3. aydan itibaren görmeye başlıyoruz, 1 yıla kadar ise şişliğin inmeye devam ettiğinin ve incelmenin de her geçen gün devam ettiğini akılda tutmak gerekiyor.

   Pansuman

   3 günde bandajlar ve ameliyat sahasına yapıştırdığımız süngerleri tamamen çıkarıyoruz. Ardından sadece korse giyiliyor. 3. Günden sonra banyo yapılabiliyor. Kendiliğinden eriyen dikişler kullandığımız için dikiş almaya gerek kalmıyor.

   Korse

   Kol veya uyluk germeye ilave olarak liposuction da yaptıysak ilk 1 ay bizim ameliyatta giydirdiğimiz korseyi sürekli kullanıyorsunuz. Bu dönemde lenfatik masaj uygulaması iyileşme sürecini oldukça hızlandırıyor. Aslına bakarsanız 1. Aydan sona giyilen korsenin iyileşme sürecine olumlu bir etkisi olmuyor. Bu dönemden sonra iyileşme sürecini daha çok zaman ve lenf drenaj masajı belirliyor.

   Karın Germe ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilirsiniz!

   Ne Zaman İşe Dönülebilir?

   Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 7-10 gün sonra dönebilirsiniz.

   Spor

   2 hafta sonra yürüyüşe, 4. haftadan sonra ise kardiyo egzersizlerine başlayabiliyorsunuz. Fittness gibi sportif faaliyetlere ise 3. aydan sonra başlanılmasını öneriyoruz.

   Son Şekil

   Kol ve uyluk germede her ne kadar sarkmış derinin alınması sonrası daha düz ve ince kolllara veya bacağa sahip olsanız da, nihai sonuç 6. aydan sonra ortaya çıkıyor.

   Daha fazla bilgi almak isterseniz bize e-mail, telefon veya whatsapp ile ulaşabilirsiniz.

    Whatsapp Hattı
    DRKUL
    Aesthetic Plastic Surgery