Adres: +Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd., No:23, Vital Plaza, K:5, Fulya, 34365 Şişli/İstanbul

Adres: Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd., No:23, Vital Plaza, K:5, Fulya, 34365 Şişli/İstanbul

Göz Kapağı Estetiği Başka Hangi Operasyonlarla Kombinlenebilir?

Göz kapağı estetiği ya da bir diğer adı ile Blefaroplasti, birçok farklı yüz estetiği ile beraber yapılabilir. Bunun sebebi daha kalıcı sonuçlar elde edilmesi ve daha kapsamlı bir görünüm kazanılmasıdır. Göz kapağı estetikleri göz altı torbaları, göz kapağı sarkması ve yaş almaya bağlı olarak oluşan kırışıklıklar gibi problemleri gidermeye yardımcı olur. Farklı işlemlerle beraber kombinlendiğinde ise tüm yüzde daha taze ve daha genç bir görünüm elde edilir. Sizin için göz kapağı estetiğinin kombinlenebileceği birkaç işlemi sıraladık;

Kaş Kaldırma: Kaş kaldırma estetik operasyonlar arasında kısmen daha basit kabul edilen ve endoskopi adı verilen bir yöntemle yapıldığında hiç iz bırakmadan sonuç veren bir işlemdir. Kesiler oluşturularak yapılan kaş kaldırma işlemleri de bulunur ancak endoskopi yöntemi de en çok tercih edilen işlem türüdür. Bu işlem türünde saçlı derinin etrafında birkaç küçük delik açılarak iz bırakmadan ve kanama olmadan yapılır. Taburcu süresi oldukça kısadır ve işlem sonucu kısa sürede belli olur. Kaş kaldırma operasyonundan sonra otomatik olarak göz ve bakış da etkilendiğinden göz kapağı estetiği ile kombinlenebilir.

Yüz Germe Cerrahisi: Yüz germe cerrahisi ya da Facelift uygulaması, şakaklar ve yanaklar arasında ufak kesiler yapılarak yanaklardaki fazla dokuyu alma işlemine verilen isimdir. Bu işlem sonrasında hastaların yüzleri gergin ve taze bir görünüme kavuşur. Yaşlanma ile birlikte görülen kırışıklık ve sarkmalar bu operasyon sayesinde giderilir. Bu yüzden 50 yaş ve üstündeki hastalar bu ameliyattan en büyük verimi alıyor. Ancak, yüzünde kilo alıp verme gibi durumlar yüzünden sarkmalar oluşan kişiler ya da daha gergin bir yüz isteyen kişiler de sonuçlardan oldukça memnun kalıyor. Üstelik, bir tanesi kulağın hemen önünde saçlı derinin altında, bir tanesi de kulağın arkasında olan kesiler neredeyse hiç iz bırakmıyor ve belli belirsiz bir iz kalma ihtimalinde de zaten görünmüyor.

Botox: Göz kapaklarınızı düzeltirken, bir yandan yine bu bölge ve çevresinde mimiklerden ya da yaş almadan kaynaklı olan kırışıklıkları botox yardımı ile kolayca düzeltebilirsiniz. Son derece pratik, acısız ve ağrısız olan botox yöntemi için en önemli etken doğru dozun seçilmesi. Bunun için de işinde oldukça uzman bir doktor bulduğunuzdan emin olmalısınız. Botox etkisi ortalama olarak 3-4 gün içinde başlar ve 1 hafta içinde tamamen oturmuş olur. Toplam etki süresi ise 4 ila 6 ay arasıdır. Etkisi tamamen geçtikten sonra yenilemek gerekir.

Cilt Yenileme Tedavileri: Radyofrekans, peeling, dermabrazyon gibi cilt tedavileri, yüz germe ya da göz kapağı estetiği gibi operasyonlardan sonra uygulanabilir tedaviler arasındadır. Bu hem işlemlerinize iyi bakmanızı sağlar hem de cildinizde herhangi bir deformasyon meydana geldiyse giderilmesinde önemli bir yol oynar. Bu tarz tedavileri birkaç aylık periyodlarla beraber yaptırabilirsiniz.