Adres: +Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd., No:23, Vital Plaza, K:5, Fulya, 34365 Şişli/İstanbul

Adres: Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd., No:23, Vital Plaza, K:5, Fulya, 34365 Şişli/İstanbul

Endoskopik Şakak Germe Ve Kaş Kaldırma Ne Kadar Gençleştirir?

Endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma operasyonları genellikle birlikte uygulanabilen iki operasyondur. İnsanların büyük bir çoğunluğu bunu yaşlandığını hissettiği ve buna bağlı olarak da yüzlerini daha genç göstermeye yönelik olan estetik operasyonlara yöneliyor. Endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma operasyonlarının kombinlenmesi de bu konuda şüphesiz ki en çok tercih edilen operasyonlardan.

Endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma operasyonları bazen her hasta için yeterli olmuyor; mesela göz kapağı düşüklüğü olan kişilerde. Böyle durumlarda operasyon sırasında bir göz kapağı kaldırma müdahalesi de çoğu doktor ve hasta tarafından düşünülüyor. Bu tarz operasyonlar kaş kaldırma ve endoskopik şakak germe gibi işlemlerle kombine edildiğinde hem ana işlemler daha güzel sonuç veriyor hem de tüm işlemler hastaların çok uzun süre daha genç görünmesini sağlıyor.

Endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma operasyonlarının ne kadar gençleştirir sorusunun cevabı da biraz burada saklı. Her işlem doktordan doktora ve hastadan hastaya göre değişiklikler gösteriyor. Derinin, göz çevresinin durumu, ten rengi, kaş şekli gibi birçok faktör bu işlemin sonucunda aktif bir rol oynuyor. Bu yüzden her işlem ne herkeste bire bir aynı duruyor ne de herkeste eşit sürelerle kalıcı oluyor. Ancak seçilen teknik ve seçilen doktorun tecrübesi operasyon sonucunu doğrudan etkileyen başlıca etkenlerdir. Estetik operasyonların tümü basit gibi görünse de aslında çok karmaşıktır ve yeterince tecrübesi olmayan bir doktor, hastasının yüzünü kötü yönde değiştirebilir.

Kaş kaldırma ve endoskopik şakak kaldırma gibi estetik operasyonlar, normal estetik operasyonlara göre biraz daha basittir. Genellikle sedasyon altında gerçekleştirilirler. Bu işlemlerde hangi teknik kullanılmış olursa olsun, taburcu süresi ortalama olarak 1 ya da 2 saattir. Hastanede kalmayı ve özel bir gözlem altında tutulmayı gerektirmez. Ameliyatın sonuçları genellikle işlemden kısa bir süre sonra aynaya bakıldığında direkt olarak görülebilir. Ancak nihai sonucu görmek birkaç günü bulabilir. Bunun sebebi oluşabilecek minör morlukların ve ödemin işlem bölgesinden tamamen atılmasıdır.

Endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma operasyonlarının genel iyileşme süresi 1-2 haftadır. Bu noktada doktorunuzun kullandığı dikiş türü bu durumu etkileyebilir. Kendi kendine eriyen dikişler ile işlem yapıldıysa dikişleri almaya gerek kalmaz. Çoğunlukla işlem uygulanan bölgelere birkaç gün hiç su değdirmemek tavsiye edilir. Bunun yanı sıra doktorun reçete ettiği solüsyonlar, ilaçlar ve morluklar için buz torbaları kullanmak önemlidir. Bu şekilde dikkat edildiğinde hem iyileşme süresi kısalacak ve rahat geçecek, hem de uygulanan işlemler hastanın istediği gibi sonuç verecektir.

Bu noktada her iki işlemin de sizi ne kadar gençleştireceği sizin bakımınızla da alakalıdır. Eğer işlemlerinize sadece operasyon sonrasındaki birkaç gün ya da birkaç hafta boyunca değil, her zaman dikkat ederseniz işlemleriniz de o kadar aynı kalır.