logo

Cerrahi Felsefemiz

Cerrahi Felsefemiz

Estetik Cerrahi, gerek ülkemizde gerekse diğer dünya ülkelerinde, her geçen gün daha fazla ilgi gören ve uygulanma imkanı bulan bir bilim dalı. Bununla birlikte, çevrenizde estetik cerrahi sonucundan çok memnun olan veya memnun olmayan insanlara rastlayabilirsiniz. Estetik cerrahide sonucun başarısını belirleyen o kadar çok faktör var ki; bazen cerrahi açıdan oldukça başarılı bir ameliyat sonucu elde etmemize rağmen, sonucun hastamızın hayalinden geçen sonuç ile örtüşmemesi başarımıza gölge düşürebiliyor. Bu yüzden biz plastik cerrahi uzmanlarını diğer cerrahlardan ayıran en önemli özellik; hastamızın beklentilerini tam olarak anlayabilmek için, tıpkı bir psikiyatri uzmanı gibi onu bıkmadan usanmadan dinlemek, gerektiğinde ise onu ameliyat olmaktan vazgeçmesi için ikna edebilme çabamızdır.

Estetik ameliyatlar sonrasında tek bir amacımız var, o da; hastamızın mutlu olduğunu görmek. Bu amaç uğrunda attığımız her adımın; etik ve bilimselliği temel almasına dikkat ediyoruz. Ameliyat sonrası mutluluk için en önemli şey; ameliyat öncesi planlama evresinde ve ameliyat sonrası iyileşme sürecinde, hasta- plastik cerrah iletişiminin olabildiğince gerçekçi, şeffaf ve pozitif olmasıdır.

Mevcut probleminizin doğru tanımını yaparsanız, beklentilerinizi plastik cerrahınıza ne kadar doğru aktarabilirseniz, elde edilecek sonuçtan o kadar çok mutlu olursunuz. Bilim ve sanatın birliktelik gösterdiği ve tıbbın en zor branşlarından biri olan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlığı payesine , biz plastik cerrahlar uzun ve zorlu bir ihtisas süreci sonrasında kavuşuruz. Türkiye’de Estetik Cerrahi bilgi ve görgüsü, ama her şeyden önemlisi estetik bakış açısı, ihtisas yıllarında kazanılır. Diğer branş hekimlerince veya uzman olmayan hekimlerce kısa süreli kurslar veya ülkemizde karşılığı olmayan yurtdışında gerçekleştirilen kısa eğitim programları ile sonradan edinilemez. Bu yüzden estetik ameliyatınızın bizzat bir Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği bilincinde olunuz.

Konu estetik cerrahi olunca, özellikle son yıllarda medyanın etkisi ameliyat kararı almanızda büyük rol oynuyor. Kulağınıza hoş gelen, yazılı, görsel ve sosyal medyada büyük tanıtım imkanı bulan, ancak size somut anlamda etkili sonuçlar sunmayan yöntem ve uygulamalardan uzak durun. Unutmayınız; doğru tektir, oysa yanlış olan birden fazladır. Her geçen gün anatomi bilgilerimizin derinleştiğini ve teknolojinin nimetlerinden faydalandığımızı da düşünürsek, ameliyatlar etkili ve kalıcı olmalarının  yanısıra, hzılı iyileşme imkanları da sunuyor.

Bir ameliyata karar verme sürecinde, önce okuyun, araştırın, sizin  bu ameliyat için uygun olup olmadığınızı sorgulayın, o alanda tecrübesi olan bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşün , hangi tekniğin daha etkili ve güvenli olduğunu öğrenin, aklınızdaki soru işaretlerinizi mutlaka giderin ve ardından  ameliyatınıza  karar verin. Başarılı bir ameliyat sonucu için birlikteliği elzem olan iki şeyi unutmayın; UYGUN HASTA ve DOĞRU TEKNİK.

Vizyonumuz

Temelini bilimselliğin ve etik değerlerin oluşturduğu modern cerrahi teknikleri kullanarak, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında “güvenilir hizmet nereden alınır?” sorusunda akla gelen ilk merkez olmak.

Misyonumuz

Hastalarımıza; nitelikli personelimizle birlikte, din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, karşılaştığımız ilk günden, tedaviden nihai sonucun alındığı güne kadar güvenilir ve güleryüzlü bir sağlık hizmeti sunmak.