logo

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatı

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme

Alt yüz ve boyun gençleştirme ameliyatlarında iki temel noktaya odaklanıyoruz ki bunlardan biri çene kontürümüzün tekrar eski haline getirilmesi diğeri ise çene boyun açısının daha keskin hal alması.

Genel anestezi ile kulak önünden başlayıp kulak arkasına uzanan bir kesi ile gerçekleştiriyoruz.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatı

Genel anestezi ile gerçekleştirdiğimiz bu ameliyatı ortalama 3 ila 4 saat arası bir sürede tamamlıyoruz. Genllikle 1 gün hastanede kalış önriyoruz ve ertesi gün ameliyatta yaptığımız bandajları değiştirip taburcu işleminizi gerçekleştiriyoruz.

Alt yüz ve boyun bölgesi ameliyatlarından sonra, giriş noktamız da kulak önü ve arkasından yani saçlarla kamufle edilebilen bir bölgeden olduğu ve de morluk ve şişlik çok fazla olmadığı için iş ve sosyal hayata 1 hafta sonra rahatlıkla dönebiliyorsunuz.

Daha fazla bilgi almak isterseniz bize e-mail, telefon veya whatsapp ile ulaşabilirsiniz.

Anestezi Şekli

Sterilizasyon kurallarının en üst seviyede uygulandığı bir hastane ameliyathanesinde genel anesteziyi tercih ediyoruz.

Modern ve yeni anestezi uygulamalarında; kısa etkili, yan etki oranları düşük anestezi ilaçlarının kullanılıyor olması genel anestezi ile ilgili yersiz korkuları ortadan kaldırıyor. Ayrıca yeni jenerasyon ilaçlar sayesinde hemen ameliyat sonrasını dahi oldukça konforlu geçirebiliyorsunuz.

Ameliyat Süresi

Eğer sadece kulak önünden girerek alt yüze yönelik bir gençleştirme ameliyatı yapacaksak ortalama 2,5-3 saatte ameliyat tamamlanabiliyor, eğer beraberinde boyun bölgesine de bir gençleştirme ameliyatı yapacaksak bu süre 4-5 saati bulabilmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Sadece alt yüz bölgesine veya beraberinde boyun bölgesine yaptığımız gençleştirme ameliyatları için 1 gece hastanede kalış süresini öneriyoruz. Zaten ertesi gün sabah bandajlarınızı açacağımız için hastanede kalmanız sizin için de daha uygun oluyor.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyat sırasında kanamayı azaltmak ve ameliyat sonrasının daha konforlu geçmesi için kullandığımız lokal anestezik sıvı enjeksiyonu, hemen ameliyat sonrası ağrı hissetmenizi engelliyor. İlerleyen saatlerde ise genellikle herhangi bir ağrı şikayeti duymuyoruz ancak gene de hastalarımıza ihtiyaç duymaları halinde kullanabilecekleri ağızdan alınabilecek ağrı kesiciler reçete ediyoruz.

Daha fazla bilgi almak isterseniz bize e-mail, telefon veya whatsapp ile ulaşabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Her ameliyat sonrasında olduğu gibi , kanama ve enfeksiyon olası komplikasyonlar arasında sayılsa da, ameliyat sırasında titiz bir cerrahi teknik kullanılması , kanama kontrolünün doğru ve yeterli biçimde yapılması kanama ihtimalini büyük oranda ortadan kaldırıyor.

Bu ameliyatta olmasını istemediğimiz en önemli durumlar mimik kaslarımıza giden sinir dallarının yaralanması , tükrük bezi kanalının yaralanmasıdır. Bu riskler oldukça düşük te olsa , yüz gençleştirme ameliyatlarının komplikasyonlarından bahsederken dile getirmek zorunda kaldığımız durumlardır.

Şişme, Morarma

Şişlik ve morluğun miktarı kişiden kişiye değişmekle birlikte, ameliyat sonrası bu bölgeye soğuk tatbiki bu durumu büyük ölçüde azaltmaktadır. Gene kişiden kişiye değişmekle birlikte şişlik ve morluklar ortalama 7-10 gün sonra sosyal ortama girmenizi engellemeyecek kadar azalmaktadır.

Pansuman

Bu ameliyatı kulak önü ve arkasından gerçekleştiriyoruz. 48 saat sonra bu bölge soğuk olmak şartıyla su ile temas edebilir ve kişi bu dönemden sonra çok sıcak ve buharlı olmamak şartıyla duş alabilir. Kesi hattına kullanılmak üzere verdiğimiz antibiyotikli krem dışında özel bir yara bakımı söz konusu değil. Dikişler kendiliğinden eriyebilen dikişler olduğu için alınmaya gerek kalmıyor, bazen birkaç adet alımayı gerektiren güvenlik dikişleri koyabiliyoruz ki bunlar da 1 hafta sonra alınabiiyor.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilirsiniz!

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 3–7 gün sonra rahatlıkla dönebilirsiniz.

İşe ve sosyal hayata dönüşü belirleyen şey yüzünüzdeşişlik oluşup oluşmaması, oluştu ise bunun sizi görsel anlamda rahatsız edip etmeyeceği.

Spor

2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 4 hafta sonra ağır spora başlanabilir. Ancak yüz bölgesine darbe alma ihtimalinizin olduğu bazı sporların 2 ay yapılmasını önermiyoruz.

Son Şekil

Son şekli belirleyen en önemli nokta; şişliğin tamamen ortadan kalkmasıdır. İlk 2. Haftadan sonra şişlikler, sosyal ortama rahatlıkla gireceğiniz kadar azalmış olsa da, tam olarak şişliklerin ortadan kalktığı dönem 3. aydır.

Daha fazla bilgi almak isterseniz bize e-mail, telefon veya whatsapp ile ulaşabilirsiniz.