logo

Alt Yüz Germe

Alt Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı, estetik cerrahi operasyonlarından birisidir. Yüz gerdirme operasyonu, yaşlanmayla birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu oluşan kırışıklıkları gideren bir ameliyattır. Orta yüz germe operasyonu, yüz germe ameliyatından biraz farklıdır. Orta yüz germe ameliyatında; alındaki mimik çizgileri, düşük kaş, düşük göz kapağı, çatık kaş ve aşağıya doğru sarkan yanaklar düzeltilir ve kaş kaldırma işlemleri yapılır.

Yüz Germe Ameliyatı için hangi yaş aralığında olmak gerekir?

Yüz germe estetiği operasyonu yapılması için yüzdeki çizgilerin derinleşmiş olması ve cildin ciddi deformasyona uğraması gerekir. Artık gelişen teknolojik cihazlar ile ince çizgi ve hafif kırışıklıklar giderilebilmektedir. Botoks, lazer uygulaması, dolgu uygulamaları ve radiofrekans gibi işlemler hafif cilt kırışıklıklarını geçirebilmektedir. Bu yöntemler ile 50 yaşlarına kadar cildi gergin göstermek mümkündür. Fakat 50 yaşından sonra göz kenarlarında biriken derin çizgiler, dudak kenarlarındaki kırışıklıklar, çene çizgileri ve boyun bölgesindeki derin çizgiler, kulakların önünde bulunan deri kıvrımları ve cildin sarkması ciddi boyutlara varır. Bu noktada artık yüz germe ameliyatı olmak elzem bir hale gelir.

Yüz Germe ameliyatında neler yapılır?

Yüzde tek bir bölgeyi düzeltmek belirli bir yaştan sonra yeterli olmaz. Yüz genel olarak bütündür. Yüzdeki tüm unsurlar estetik göründüğünde yüz tam olarak hoş görünecektir. Yüz germe ameliyatında temel olarak yüzdeki kas, sinir ve yağ dokusunu oluşturan smass denilen yapı asılır ve böylece yüzdeki sarkmalar gergin bir görünüme kavuşturulur. Kalan deri parçaları alınarak, yüzde orantılı bir estetik görüntü elde edilir. Bu ameliyat esnasında alt ve üst göz kapağındaki düşüklük ve kırışıklıklar da düzeltilebilir. 60’lı yaşlardan sonra oluşan boyun sarkması sorunu da yüz gerdirme operasyonu ile çözülebilir. Yüz germe operasyonunda boyun kası toparlanarak, gergin bir görünüme kavuşturulabilir. Kilolu kadınların boyun bölgesinde yağ birikimi oluşmuşsa, fazla yağlar enjeksiyon ile alınabilir.

 Yüz Germe ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

 Yüz germe ameliyatı’nda en az bir hafta önce asprin, corasprin, alkollü içecekler, vitaminler, bitkisel çaylar, antienflamatuar ilaçlar ve bitkisel tabletlerin kullanımı bırakılmalıdır. Çünkü bu tür maddeler kanı sulandıracak ve ameliyat sırasında kanamayı arttıracaktır. Sigara kullanma alışkanlığınız varsa ameliyattan en az bir ay önce sigarayı bırakmanız gerekir. Saçlarınızın uzun olması ameliyat izlerini kapatacağı için mümkünse saçlarınızı ameliyattan önce kestirmeyin. Bunun dışında yüz germe ameliyatından sonra bir ay süre ile saçlar boyanmayacağı için, ameliyattan bir hafta önce saçınızı boyatmanızı tavsiye edebiliriz.

Yüz Germe ameliyatında hangi işlemler uygulanır?

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Kulak üstünden saç hattının bitiminden ve kulak önünden aşağı doğru uzayarak kulak arkasından saç hattına kadar devam eden bir cerrahi kesi ile yüz derisi kaldırılarak işleme başlanır. Yüzdeki sarkmalar yüz kasını içeren yumuşak dokular özel dikiş yöntemi ile asılır. Derinin fazla kısımları cerrahi yöntemler ile alınır. Bu şekilde yanak, çene ve alın bölgesindeki deri fazlalıkları yok edilir. Ağız kenarındaki gülme çizgileri bu operasyon ile giderilir. Aynı zamanda göz kapağı estetiği ve boyun germe işlemleri de yapılabilir. Yüz germe ameliyatında kombine ve komplike işlemler yapıldığı için ameliyat süresi 7 saate kadar çıkabilir.

Yüz Germe ameliyatından sonra belirgin skar izleri kalır mı?

Ameliyat esnasında genel olarak özel dikiş teknikleri ve pansuman malzemeleri kullanılarak skar izi yani dikiş izlerinin belirginliği minimuma indirilir. İz genellikle saç hattının en üst ve en alt kısmında olduğu için gizlenmiştir ve çok belirgin değildir. Kulak çevresinde bulunan izler de kulak ile yüz birleşme noktasında olduğu için kamufle olacaktır. Fakat yüz germe ameliyatından sonra kanama, deri kayıpları ya da enfeksiyon gibi komplikasyonlar belirirse izler daha belirgin olabilir. Fakat bu izler lazerle silik hale getirilebilir.

Yüz Germe Ameliyatı sonrası Süreç nasıl gelişir?

Yüz gerdirme operasyonundan sonra bir gün boyunca kulak arkasına dren takılır. Dren, sıvı birikimini önler ve doku ile pis kan birikimini vücuttan atar. Ameliyattan sonra doktorun talimatlarına göre buz uygulaması yapmak şişlik ve morlukları azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Hastanede bir gün kontrol altında kalınır ve ertesi gün taburcu olunur. Ameliyattan sonra dışarı çıkarken güneş gözlüğü takılması önerilir. Ameliyattan iki gün sonra banyo yapılmasına izin verilir. Bir hafta sonra yüzdeki ve göz kapağındaki tüm dikişler alınır ve ameliyattan 10 gün sonra saç içinde bulunan metal dikişler uzman doktor tarafından alınır. Yüzde oluşan şişlik ve morluklar üç hafta sonra yok olur. Ameliyattan iki hafta sonra hasta, günlük hayatına devam eder.

Yüz bölgesinde ameliyattan sonra birkaç hafta hissizlik duyulması gayet normaldir. Ameliyattan sonra bir ay boyunca cinsel ilişki, ev işleri, spor ve egzersizlerden uzak durulmalıdır. Ameliyattan sonraki üç ay alkollü içecekler kullanılmamalıdır. Buhar banyosu, solaryum ve sauna gibi aktivitelerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Yüz germe ameliyatından sonraki 6 ay boyunca güneş kremleri düzenli olarak kullanılmalıdır.

Mini yüz germe nedir?

Ameliyat esnasında yapılan cerrahi kesi yalnızca kulak önünde yapılırsa ve germe işlemi az olursa buna mini yüz germe ismi verilir. Özellikle 40 ile 50 yaş arasındaki kadın ve erkekler için yapılan mini yüz germe operasyonunda, dikiş izleri minimum düzeye indirilir. Aynı zamanda yüz germe ameliyatına göre daha küçük bir işlemdir. Özellikle çene bölgesinde sarkma olmayan hastalar için tercih edilebilir. Fakat endoskopik orta yüz cerrahi ameliyatları artık mini yüz germe operasyonlarının yerini büyük ölçüde almıştır.

Yüz Germe Ameliyatı fiyatları ne kadardır?

Yüz gerdirme fiyatları; yapılacak bölgelere göre, yapılacak işlemlere göre, uzman doktora göre, ameliyatın gerçekleşeceği hastaneye ve hastanın durumuna göre değişiklik gösterir. Fakat genel olarak piyasada yüz gerdirme fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.